170 Milyonluk Dev Nüfuslu Pazar: Türkiye ve Almanya’nın 100 Milyar Dolarlık Yeni Hikayesi

Türkiye-Almanya İş Konseyi (TAİK) Başkanı Mehmet Ali Yalcındağ, bu yılın ajandasında Türkiye ve Almanya arasındaki ekonomik ilişkileri daha da güçlendirmeye odaklandıklarını belirtiyor.

TAİK’İN FAALİYETLERİ

TAİK, Türkiye ve Almanya arasındaki ekonomik ilişkileri güçlendirmek adına önemli etkinlikler düzenlemeyi planlıyor. Haziran ayında Frankfurt ve Berlin’de Deutsche Bank iş birliği ile yatırım konferansları düzenlenecek.

YATIRIM FORUMLARI VE HEDEFLER

Almanya’dan önemli fon yatırımcılarının ve şirket temsilcilerinin katılacağı Türkiye-Almanya Yatırım Forumu’nda, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ekonomik programın detaylarını aktaracak. TAİK, Türkiye-Almanya arasındaki ticareti 100 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor.

YENİ HİKAYE: TÜRKİYE VE ALMANYA

Yalcındağ, Türkiye ve Almanya’nın birlikte çok güzel bir hikaye yazabileceğini vurguluyor. İki ülkenin birbirini tamamladığını ve gücüne güç kattığını belirten Yalcındağ’a göre, Türkiye-Almanya nüfusları birleştiğinde 170 milyonluk büyük bir pazar oluşuyor. Bu potansiyelin, iki ülkenin yeni bir hikaye yazması için önemli bir fırsat sunduğunu söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x